Nutukę lieknėja

Svarbu nenuvertinti savęs ir nebijoti kreiptis į specialistą sprendžiant, kaip maitintis esant nutukimui. Tik labai užleistos endokrininės ligos skydliaukės veiklos sutrikimai, antinksčių hormonų perteklius ir kt. Tai susiję su amžiumi, nes tam tikrais žmogaus gyvenimo tarpsniais keičiasi riebalų pasiskirstymas organizme. Greičiausiai tai susiję su jos kompleksiškumu arba sprendimo paradoksalumu. Tačiau nutukimas nėra neįveikiama problema.

Jis lemia įvairias ligas, apsunkina kitų gydymą. Tačiau nusiminti neverta — kasdien su pacientais nutukę lieknėja gydytoja endokrinologė pateikia puikių gairių, kaip spręsti nutukimo problemą.

Lieknėjimas ir nutukimo gydymas, arba būdai, kaip numesti svorio. II dalis

Susiję straipsniai Norite atsikratyti celiulito — teks nusiimti rožinius akinius: gydytoja išvardijo veiksmingiausius būdus 2 — Kas yra nutukę lieknėja Nutukimas dabar klinikinėje praktikoje ir kasdienybėje dažniausiai nustatomas ir vertinamas nutukę lieknėja kūno masės indeks ą KMI pagal žmogaus ūgį ir svorį. Žmonės, kurių KMI yra daugiau kaip 25, turi antsvorioo jei jis yra 30 ir daugiau — serga nutukimu. Tai yra lėtinė liga, nors dažnai klaidingai gali būti siejama tik su žmogaus apsileidimu ir nepriežiūra.

Nors ir norėtųsi pasakyti, jog žmonės tunka dėl vieno konkretaus veiksnio, taip nėra. Nutukimas yra lėtinė liga, ją sukelia ir jai daro įtaką daugelis veiksnių.

nutukę lieknėja

Tai — genetika, individualūs medžiagų apykaitos subtilumai, gyvenimo būdas, psichologiniai aspektai, kartais ligos, kai kada net ir vartojami nutukę lieknėja. Be abejonės, didžiausią įtaką augančiam visuomenės nutukimui turi gyvenimo būdas: fizinio aktyvumo stoka, perteklinė mityba, alkio ir sotumo jausmo kontrolės praradimas neretai dėl didelio nuolat patiriamo streso ar emocinio valgymo.

Dažniausiai tai būna susiję su pasikeitusiomis gyvenimo aplinkybėmis. Šiek tiek svoris didėja ir fiziologiškai. Tai susiję su amžiumi, nes tam tikrais žmogaus gyvenimo tarpsniais keičiasi riebalų pasiskirstymas organizme.

Lieknėjimas ir nutukimo gydymas. Kaip numesti svorio?

Tai ypač būdinga moterims po menopauzės, nes keičiasi hormonų balansas. Mes visi turime genetiškai užkoduotą tam tikrą kūno sudėtį ir savitą medžiagų apykaitą — greitesnę arba lėtesnę, su tuo turime gyventi nuolat ir tai galima vertinti kaip žmogui būdingą bruožą.

Sunerimti ir kreiptis į medikus, ieškant nutukimą sukėlusių patologijų, reikėtų tuo atveju, jei, be nutukimo ir kitų nutukę lieknėja didėjančiu svoriu susijusių nusiskundimų, pasireiškia padidėjęs kraujo spaudimas, širdies permušimai, odos pokyčiai, padidėjęs troškulys, silpnumas, fizinio krūvio tolerancija, atsiradęs dusulys, nuovargis, virškinimo sutrikimai, nauji sąnarių skausmai.

Iš kitos pusės, kai žmogus supranta, kad svoris didėja dėl jo gyvenimo būdo, dėl to atsiranda ligos ir minėti nusiskundimai, o savo jėgomis jis negali to sustabdyti, labai rekomenduočiau pasikonsultuoti visų pirma su gydytoju dietologu, kuris padės kovoti su antsvoriu.

Lieknėjimas ir nutukimo gydymas, arba būdai, kaip numesti svorio. I dalis

Tokiu atveju labiausiai sunerimti reikėtų mąstant apie gretutines patologijas, susijusias su nutukimu, — širdies kraujagyslių ligas, cholesterolio apykaitos sutrikimus, cukrinį diabetą ir kitas.

Tai pasiteisinimas, neva tokia prigimtis, ar visgi gudravimas — juk, sako, žmonės net neatkreipia dėmesio, kad dažnai užkandžiauja, renkasi netinkamus maisto produktus, patiekalus, gėrimus? Būna, kad nutukęs žmogus gali neturėti jokių su tuo susijusių sveikatos problemų ar nusiskundimų. Visgi turbūt svarbiausia yra įsiklausyti į savo kūną, jo poreikius, gyventi taikiai su savimi.

Lieknėjimas | Straipsniai lieknėjimo tema | Įgykite žinių

Mediciniškai nutukimas turi aiškų apibrėžimą, tačiau žmonėms vieno apibrėžimo nėra. Svarbu sau priminti: sveikai maitintis reikėtų ne dėl svorio, o dėl savo geros sveikatos ir savijautos.

nutukę lieknėja

Juk mylėti — nebūtinai be saiko valgyti šlamštmaistį, bet ir pasirūpinti gyvybiškai svarbiais kūnui procesais. Manyčiau, kad mylėti savo kūną tokį, koks jis yra, daugiau reiškia, jog turime klausytis kūno siunčiamų ženklų, gyventi harmonijoje su savo kūnu, nekenkti jam, net jei ir esame nutukę, nutukę lieknėja, mūsų kojos kreivos arba blakstienos trumpos.

Visų pirma reikia suprasti: jei norime, galime daug ką pakeisti, nutukę lieknėja. Tik reikia nusiteikti, įdėti pastangų ir turėti kantrybės. Visiems, kurie yra nutukę, rekomenduojama tirtis dėl skydliaukės veiklos sutrikimų.

Gydytoja endokrinologė pasakė, dėl kokių ligų galima priaugti svorio ir nuo ko pradėti lieknėti

Kitos ligos, tokios kaip antinksčių sutrikimai, lytinių hormonų patologijos, tiriamos tik tada, kai kartu su nutukimu atsiranda kitų šioms patologijoms būdingų nusiskundimų ir simptomų. Svarbu paminėti, kad net ir nustačius endokrininę ligą ir skyrus gydymą jai kontroliuoti, svoris nepasikeičia drastiškai, dažniausiai tie pakitimai nėra tokie dideli, nutukę lieknėja norėtųsi.

Tik labai užleistos endokrininės ligos skydliaukės veiklos sutrikimai, antinksčių hormonų perteklius ir kt. Skydliaukė © Shutterstock — O kokias ligas lemia nutukimas?

Didžioji dalis nutukimu sergančių žmonių turi gliukozės apykaitos sutrikimų, serga cukriniu diabetu, širdies ir kraujagyslių, sąnarių, virškinamojo trakto ligomis, turi padidėjusį cholesterolį. Esant nutukimui, didėja ir insulto, onkologinių ligų bei mirties rizika.

nutukę lieknėja

Apskritai tai nutukę lieknėja žmogaus gyvenimo kokybę. Net ir nedaug — 5—15 proc. Kadangi esu endokrinologė, pastebiu, kaip dėl nutukimo sunkiau gydyti cukrinį diabetą. Dažnai gydant vien nutukimą cukraligės rodikliai taip pat pagerėja.

Visos teisės saugomos. Siekdami pagerinti jūsų naršymo kokybę, šioje svetainėje naudojame slapukus.

Šiais lengvai pasiekiamos informacijos laikais, regis, tai turėtų būti norma. Tačiau pati nustebau sutikusi žmonių, kurie mano, kad maitinasi gana sveikai, nors, be kepintų, gruzdintų, krakmole, miltuose, džiūvėsėliuose apvoliotų mėsos gaminių kasdien, tik kartą kitą per porą savaičių suvalgo raugintų agurkų nutukę lieknėja baltos mišrainės.

Kadangi, kaip pastebėjote, šiais laikais yra daug lengvai pasiekiamos nutukę lieknėja apie mitybą, ne visa ta informacija paremta mokslu, įrodymais.

#Lieknėjimas

Be to, visi mes skirtingi, kas nutukę lieknėja vienam, nebūtinai tinka kitam. Stengiuosi savo darbe individualiai įsigilinti ir patarti dėl sveikos mitybos, bent šiek tiek susipažinti su savo pacientų valgymo ypatumais, duoti paprastai suprantamas ir nesudėtingas gaires apie sveikesnę mitybą, jei matau, jog tai yra problema.

Tačiau nesu mitybos specialistė, todėl dažnai rekomenduoju savo pacientams gydytojų dietologų paslaugas, nes tik dirbdami kaip komanda mes, gydytojai, galime padėti žmogui labiausiai. Svarbu nenuvertinti savęs ir nebijoti kreiptis į specialistą sprendžiant, kaip maitintis esant nutukimui.

Gydytoja dietologė: lieknėjimas dvidešimtmetei ir keturiasdešimtmetei kelia visai kitokius iššūkius

Judrumas tik padeda išlaikyti motyvaciją, sustiprina kūną, suteikia geros energijos, tačiau vien sportuodamas retas kuris sugebės susitvarkyti su nutukimu, jei nekoreguos ir mitybos. Tad judrumo kasdien planas nutukusiems, mano galva, nelabai skiriasi nuo plano nenutukusiems. Būtų šaunu, jei kiekvienas iš mūsų kiekvieną dieną nors po 30 minučių pasivaikščiotume gryname ore.

Tačiau ar tai įmanoma — spręsti kiekvienam. Suprasti, kad nieko nėra nepakeičiamo, svarbiausia — nutukę lieknėja sąmoningas noras.

Ar nutukimas tikrai liga? - nestresuok.lt

Ką valgyti? Į klausimus atsakys dietistė Vaida Kurpienė.

  • Lieknėjimas - LRT
  • 4s liekninančios priemonės

Atsakymų ieškokite Delfi Plius.