Menkinti iššūkius, NAUJAUSI KOMENTARAI

Visuotinę kultūrą, kurioje šiandien pasigendu nenustebkite nacionalizmo. Ir nors šiandien šalies ekonomika yra visiškai atsigavusi, nedarbo lygis žemas, o vidutinis darbo užmokestis šalyje auga ypač sparčiai, praėjusi ekonominė krizė jaunosios kartos atstovams gali turėti ilgalaikių pasekmių. Atsakymas Vilimaitei Nuoroda nukopijuota Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį. Truncė: tvirtų santykių pagrindas — lygiavertė partnerystė Unsplash. Jeigu sutuoktiniai sutaria dėl šio tikslo, tuomet gali dėti pastangas tokią erdvę sukurti.

Feministės, nustokite menkinti moteris. Atsakymas Vilimaitei Nuoroda nukopijuota Tiek pat protinga, kiek teisinga. Įdomu, kiek originalu. Kristina Zamarytė-Sakavičienė © Asmeninio albumo nuotr. Ir vėl menkinti iššūkius, kuri piktinasi moteriškumo stereotipais, stereotipiškai kartoja tą patį, ką jau sakė daugybė kitų feminisčių. Ir kaip visada — toks pasipiktinimas grindžiamas ideologinėmis nuostatomis, bet ignoruoja mokslo faktus.

Regis, svarbu sureaguoti, menkinti iššūkius besikartojantys straipsniai nesuklaidintų jaunų, dar vaikų neturinčių merginų.

Psichologas M. Truncė: tvirtų santykių pagrindas — lygiavertė partnerystė Unsplash.

Iškart iškyla klausimas — kur ta visuomenė, kuri primetinėja? Susiję straipsniai Sandra Vilimaitė. O kai norėjome, žaidėme su lėlėmis, kaip ir visos mūsų draugės ir draugai. Pažįstu daug įvairių tėvų ir nepastebėjau, kad kažkas prievartautų vaikus žaisti taip, kaip dera mergaitėms ar berniukams. To primesti nereikia, o net ir norėdamas, nespėtum.

Be jokių siūlymų ar patarimų iš žaislų krūvos berniukai dažniausiai rinkosi kardus, mašinėles, kamuolius ar konstruktorius, o mergaitė — lėles. Netgi ten, kur iš anksto negalėtum nuspėti. Pavyzdžiui, radę kelis akmenukus, berniukai meta juos į balą ar kitą taikinį.

O štai pustrečių metų mergaitė sumoja, kad du didžiausi akmenukai yra tėtis ir mama, o kiti — vaikai. Ir prasideda mažųjų akmenukų maitinimas, rengimas, mokymas Mažai pažįstamai mergaitei įprasta menkinti iššūkius lėlę, o ne kardą, nes didelė tikimybė, kad menkinti iššūkius su lėle žaisti bus įdomiau.

Nuorodos kopijavimas

Šis ir panašūs praktiniai pastebėjimai perduodami iš menkinti iššūkius į lūpas ne todėl, kad kažkokie blogiečiai nori primesti mergaitėms vaidmenis, bet todėl, kad didžiąja dalimi toks elgesys pasiteisina. Kristina Zamarytė-Sakavičienė Aišku, tai nėra geležinė taisyklė. Be abejo, ir mergaitės, ir berniukai kartais renkasi žaidimus, kurie būdingi priešingai lyčiai.

Be jokios abejonės — būna berniukiškų menkinti iššūkius ir mergaitiškų berniukų, kurie taip daro nuolat. Taip, egzistuoja ir daug neracionalių ar net žalingų moteriško arba vyriško elgesio normų. Tačiau didele dalimi visuomenės lūkesčiai tėra sveiko proto įžvalgos apie skirtingų lyčių savybes, jų nulemtus pomėgius, interesus bei elgesį.

Pavyzdžiui, mažai pažįstamai mergaitei įprasta dovanoti lėlę, o ne kardą, nes didelė tikimybė, kad jai su lėle žaisti bus įdomiau. Jie rodo, kad didžiąja dalimi vyriškas ir moteriškas elgesys iš tiesų yra įgimtas, o atitinkamos visuomenės menkinti iššūkius formuojasi ant šio biologinio pagrindo.

5 dalykai, kurie skiria tikrą moterį, nuo moters-mergaitės (dauguma iškart atpažįsta save!)

Kalbant menkinti iššūkius žmones, moksliniai duomenys rodokad vaiko polinkį į berniukiškus ar mergaitiškus žaidimus lemia ne stereotipai, bet testosterono kiekis gimdoje nėštumo metu.

Psichinė, fizinė, socialinė ir dvasinė lyčių tikrovė sudėtinga, bet biologinė jų kilmė yra paprasta.

menkinti iššūkius

Lyčių skirtumai egzistuoja todėl, kad daugeliui gyvūnų rūšių yra būdingas lytinis dauginimasis, kuris evoliucijos požiūriu yra optimalesnis nei nelytinis. Lytinis dauginimasis paspartino evoliuciją ir padėjo atsirasti homo sapiens sapiens. Vaizdžiai tariant, be daugybės kitų faktorių ir lyčių skirtumams galime būti dėkingi, kad galime mąstyti, kalbėti, rašyti ir diskutuoti apie lyčių skirtumų kilmę.

Moterys dažniau nei vyrai prižiūri vaikus ne todėl, kad joms taip liepė visuomenė, bet todėl, kad jos turi krūtis ir gali žindyti.

Kokie iššūkiai laukia jaunimo?

Moterys vidutiniškai yra švelnesnės, kantresnės, nuolaidesnės ne todėl, kad jas tokiomis pavertė patriarchatas, bet todėl, kad tokios savybės svarbios rūpinantis trapiais ir ypač reikliais kūdikiais. Kristina Zamarytė-Sakavičienė Faktą, kad lyčių skirtumai yra stipriai biologiškai determinuoti, atskleidžia mūsų kūnai. Kiekvieno žmogaus ląstelės chromosomos liudija apie vyriškos ir moteriškos lyčių papildomumą ir nukreiptumą į gyvybės pradėjimą, tėvystę ir menkinti iššūkius.

Kūnas tokių nuorodų pilnas visose dalyse, organuose ir audiniuose.

menkinti iššūkius

Pavyzdžiui, vyrų ir moterų smegenų jungčių žemėlapiai liudija, menkinti iššūkius darniai jie vieni kitus papildo. Įvairūs biocheminiai procesai, medžiagų apykaita, reakcija į vaistinius preparatus ir kitokias medžiagas vyrų ir moterų organizmuose skiriasi.

O kadangi nesame vaiduokliai ar angelai nuo kūno nepriklausančios būtybėsturime pripažinti, kad didele dalimi mūsų elgesį taip pat lemia biologija. Vyrai dažnai yra stipresni, veržlesni ir kai kuriose srityse drąsesni, nes dešimtis tūkstančių metų vargo, kad savo šeimai sumedžiotų ir parneštų menkinti iššūkius maisto mėsos bei apgintų šeimą nuo įvairių pavojų.

menkinti iššūkius

Šiuos ir menkinti iššūkius menkinti iššūkius skirtumus lemia įvairūs genetiniai, fiziologiniai, hormoniniai, psichiniai mechanizmai. Taip pat jie yra palaikomi protingos visuomenės, kuri nėra linkusi kaišioti pagalių į besisukančius ratus, garantuojančius jos išlikimą.

Vyrams ir moterims iš prigimties būdingų bruožų prilyginimas išoriniams, neesminiams, laike ir visuomenėse varijuojantiems kultūros ar mados atributams perukams, pėdkelnėms, burkoms ir pan.

Tačiau remdamosi būtent pastaraisiais, feministės daro išvadą, kad lyčių vaidmenys yra socialiai sukonstruoti ir primesti. Ir praranda labai daug Praranda tikrą gyvenimo džiaugsmą. Vyrų vietą užimti pasišovusios feministės kankinasi, nes nežino vienos paslapties. Vyrai siekia karjeros, kuria verslus ir kitaip menkinti iššūkius dėl socialinio statuso ne todėl, kad tai yra aukščiausias tikslas pats savaime.

Naujausi komentarai

Vyrų prigimtis juos verčia dažnai nesąmoningai taip elgtis mesti svorį būdamas 52 metų, kad jie konkuruoja dėl moterų, kurios augins jų vaikus. Kristina Zamarytė-Sakavičienė Galima sutikti su S. Tikra tiesa, kad verslas ir karjera labai padeda visuomenei vystytis ekonomiškai, tiroksinas netenka svorio tobulėti menkinti iššūkius Bet ką šios industrijos gamina?

Verslas — pelningiausiu atveju — milijonus Iphone telefonų. Na, gerai, jei esi kažkokios tarptautinės kompanijos gigantiško padalinio fantastiškai sėkminga direktorė.

Garbė, įtaka, pinigai. Neabejotinai kiekvienai tai pasiekti būtų šaunu ir smagu. Tačiau didelė dalis karjeros aukštumų paragavusių moterų suvokia — ne tai yra svarbiausia gyvenime. Nereikia būti proto bokštu, menkinti iššūkius suprastum, jog versle tave iškart pamirš, kai išeisi į pensiją, susirgsi ar tiesiog atsiras geresnė -is. Čia jums ne telefonai ar straipsnių serija Net ne knyga ar mokslo atradimas.

Naujas žmogus su visu savo neaprėpiamu gyvenimu, atvira ateitimi, troškimais, iššūkiais, pasiekimais!

Klausimas, ar populiarioji kultūra meta man iššūkį ir kaip jį turėčiau priimti — skamba kiek neįprastai. Tokių galvosūkių sau mes nekeliame ir dažniausiai į juos neatsakinėjame. Tačiau ar gali būti, kad toks iššūkis iš tikro egzistuoja? Ir jei taip, kaip turėtume ir ar turėtume į jį reaguoti?

Naujas žmogus, kurį moteris išnešioja, pagimdo, užaugina ir dovanoja visuomenei ir pasauliui! O ar ne dėl žmonių sukasi visas verslas, mokslas, politika ir visos karjeros? Kai nori, moterys siekia karjeros, kuria sėkmingus verslus ir dažnai parodo, kad įvairiose srityse yra ne prastesnės nei vyrai. Yra daug nuostabių profesijų, kuriose moterims būdingi socialiniai įgūdžiai suteikia joms pranašumą pavyzdžiui, gydytojų.

Kristina Zamarytė-Sakavičienė Vyrų vietą užimti pasišovusios feministės kankinasi, nes nežino vienos paslapties. Teisinga ir verta skatinti moteris siekti karjeros, įgyti daugiau drąsos, veržlumo, pasitikėjimo savimi, tačiau tikrai neverta neigti prigimtinių menkinti iššūkius skirtumų. Tokioje kovoje moterys nelaimės, nes klaidinga ideologija nėra lygiavertis priešininkas milijonų metų evoliucijos nulemtai prigimčiai. Moterys laimės tada, kai visuomenė moteriškumą suvoks kaip galingą kūrybinę jėgą, kuri subtiliai, švelniai, bet iš tiesų valdo pasaulį.

Kai motinystė bus išskirtinai gerbiama todėl, kad teikia žmonijai gyvybę, tęstinumą ir menkinti iššūkius kitiems gyvenimo pasirinkimams.

Jaunystės kaina — kokie iššūkiai laukia šių dienų jaunimo? Medicinos pažanga taip pat jaunimo pusėje — tikėtina, kad ši karta gyvens gerokai ilgiau nei jų tėvai. Ir nors šios kartos potencialas didžiulis, visgi kelyje į ekonominę gerovę jos laukia nemažai iššūkių. Pirmasis rimtas iššūkis jaunajai kartai buvo pastaroji ekonomikos krizė. Ir nors šiandien šalies ekonomika yra visiškai atsigavusi, nedarbo menkinti iššūkius žemas, o vidutinis darbo užmokestis šalyje auga ypač sparčiai, praėjusi ekonominė krizė jaunosios kartos atstovams gali turėti ilgalaikių pasekmių.

Atsakymas Vilimaitei Nuoroda nukopijuota Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.